Marko Atlagić i Stipe Perica pobjednici turnira u petanki na Vidicima

23.6.2026. 8:33:25

Marko Atlagić i Stipe Perica iz Petanque kluba Krešimirova grada Šibenik pobjednici su turnira u petanki (dvojke) koji je u subotu održan na terenima za petanku na Vidicima. Turnir je organiziran u sklopu programa obilježavanja titule „Šibenik – Europski grad sporta 2026.“, a okupio je brojne natjecatelje i ljubitelje ovog sporta koji su kroz cjelodnevno druženje i natjecanje promovirali sportske vrijednosti, fair play i aktivan način života.

Turnir je protekao u izvrsnom sportskom ozračju, uz velik odaziv sudionika i niz zanimljivih te neizvjesnih susreta. Natjecatelji su tijekom cijelog dana pokazali zavidnu razinu vještine i sportski duh dok su gledatelji imali priliku pratiti uzbudljive obračune najboljih natjecateljskih parova.

Nakon odigranih susreta prvo mjesto osvojili su Marko Atlagić i Stipe Perica iz Petanque kluba Krešimirova grada Šibenik. Drugo mjesto pripalo je njihovim klupskim kolegama Zdravku Laboru i Željku Protegi dok su treće mjesto podijelile dvije ekipe Petanque kluba Dalmatino u sastavu Milan Gnjidić i Nikola Vukošić te Ante Cindrić i Goran Vrebac.

Održavanjem ovog turnira nastavljena je provedba sportskih aktivnosti koje se tijekom cijele godine organiziraju u sklopu programa „Šibenik – Europski grad sporta 2026.“. Cilj programa je poticanje građana na bavljenje sportom i rekreacijom, promicanje zdravog načina života te jačanje sportske kulture i zajedništva u lokalnoj zajednici.

Zahvaljujemo svim sudionicima i posjetiteljima koji su svojim dolaskom i podrškom doprinijeli uspješnoj organizaciji turnira te još jednom čestitamo najuspješnijim ekipama na ostvarenim rezultatima.